(* 25.09.1998)

Logowanie

Wymęczone punkty U16. MKS Ciechanów - Wkra Żuromin 1:0

20.10.2013

Przed niedzielnym meczem z Wkrą Żuromin, wiadomo było że drużyna MKS'u ma problemy z grą zespołową. Jednak mecz z drużyną, którą się pokonało cztery miesiące wcześniej na wyjeździe 4:1, powinien być łatwy. Nic bardziej mylnego. Walka trwała do samego końca a brak zgrania naszych juniorów tylko pogarszał sytuację.
     Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00. Po 5 minutach wyrównanej gry Matusiak Patryk oddał pierwszy, mocno niecelny strzał z wolnego na bramkę Wkry. Bez efektu. 3 minuty później to zawodnicy z Żuromina zdobyli rzut wolny z prawej strony naszej "szesnastki". Ładne dośrodkowanie zostało zmarnowane główką. Piłka przeleciała wysoko nad bramką. W 12 minucie Janakakos Szymon doszedł do dobrego podania w pole karne Wkry, jednak sędzie gwizdnął spalonego. 3 minuty później zawodnik gości mocno pudłuje przy wykonywaniu wolnego z około 25 metrów. 18 minuta, ładne wrzucenie z połowy boiska w pole karne piłki do której dochodzi Tymiński Jakub. Strzał niecelny.

W 22 minucie Krysiak Damian wchodzi z piłką w pole karne i wywalcza rzut rożny. Ładnie dośrodkowuje na 6 metr jednak sędzia dopatruje się faulu Szerszeniewskiego Rafała przy próbie zagrania główką. 4 minuty później Janakakos Szymon ładnie wypuszcza w uliczkę Tymińskiego Jakuba który z dużą prędkością wpada w pole karne. Szybszy okazuje się bramkarz gości który wyłapuje piłkę. 34 minuta daje rzut rożny dla Wkry. Wykonanie nisko, zamieszanie pod bramką, strzał niecelny. Minutę później zawodnicy MKS'u przeprowadzili niezłą akcję. Janakakos Szymon po otrzymaniu piłki od Borowca Karola podaje między obrońcami do Tymińskiego Jakuba, ten szybko i celnie zgrywa do Szerszeniewskiego Rafałą który przegrywa jednak w polu karnym z obrońcą. Pierwsza połowa kończy się bez bramek.
     Na drugą połowę zawodnicy wychodzą trochę bardziej zmotywowani. Gra wygląda trochę lepiej, jednak to goście przez pierwsze minuty prowadzą grę. Na szczęście dzisiaj rażą nieskutecznością. W 47 minucie po raz pierwszy w drugiej połowie zatrudniają Nowackiego Rafała Który z łatwością wyłapuje słaby strzał. Minutę później Miśkiewicz Konrad próbuje dalekiego zagrania do Szerszeniewskiego Rafała. Piłkę w polu karny wyłapuje bramkarz. 4 minuty później, Tymiński Jakub zakręcił obrońców Żuromina w polu karnym i zdołał oddać strzał z "czuba". Piłkę zatrzymuje bramkarz. W 56 minucie ten sam zawodnik przeprowadził ładny rajd prawą stroną boiska, równo z nim do ataku ruszyli Sokolnicki Bartosz i Szerszeniewski Rafał. Obydwaj wywalczyli znakomite pozycje do podania. Jednak Tymińcki Kuba spróbował samodzielnie wykończyć akcję, co skutkowało mocno niecelnym strzałem. W 58 minucie Goście postanowili sprawdzić refleks naszego bramkarza. Ładne wrzucenie piłki z lewej strony na długi słupek. Piłka spada na głowę piłkarza Wkry na 5 metrze. Zawodnik uderza mocno i celnie. Dobrze ustawiony Nowacki Rafał popisuje się instynktownym pajacykiem i w skuteczny sposób broni strzał. Minutę później Szerszeniewski Rafał ładnie wpuszcza w pole karne Krysiaka Damiana, jednak ten zmęczony godziną gry oddaje słaby strzał w bramkarza. Piłka wylatuje na "róg". Do wykonania podchodzi Miśkiewicz Konrad. Piłka przelatuje nad polem karny, jednak nie ma nikogo na "zamknięciu". W 63 minucie samodzielną próbę podjął Szerszeniewski Rafał. Ładnie przedarł się w okolice lewego rogu szesnastki, wkręcił dwóch obrońców i zagrał w okolice piątki gdzie nie było nikogo do wykończenia podania. Minutę później piłkę z linii obrony, od Nowackiego Łukasza otrzymuje Janakakos Szymon. Kiwa przeciwnika i zagrywa w okolice lewego rogu szesnastki gości. Do piłki dobiega Szerszeniewski Rafał i po ładnym przyjęciu, z dużym opanowaniem, technicznym uderzeniem zakłada "siatkę" bramkarzowi. Futbolówka bez żadnych przeszkód przekracza linię bramkową. W 71 minucie Nowacki Rafał, źle wprowadza ręką piłkę do gry. Zagrywa w okolicę gdzie przed chwilą trwała akcja. Piłkę przejmują zawodnicy Wkry i powodują duże zamieszanie pod naszą "szesnastką". Nie udaję się im jednak oddać strzału. Sytuację wyjaśnia Nowacki Łukasz. Końcowe minuty meczu to ciężka walka w środku pola. Ostatnią szansę na bramkę miał Tymiński Jakub. Sam wywalczył sobie dogodną pozycję do strzału z 14 metrów, jednak piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Po tej akcji sędzia odgwizdał koniec zawodów

Skład MKS'u: Nowacki Rafał, Pszczółkowski Gabriel, Borowiec Karol, Nowacki Łukasz, Miśkiewicz Konrad, Tymiński Jakub, Janakakos Szymon, Matusiak Patryk, Wójcik Krzysztof (50' Sokonicki Bartosz), Krysiak Damian (77' Olszewski Dawid), Szerszeniewski Rafał.

Bramki: 64' Szerszeniewski Rafał

Żółte kartki: 78' Janakakos Szymon